DekomSystem
31/10 2017
Akce již obsahuje: Již 1 komentář

Volvo Ocean Race - Speciální verze všestranně nadaného kombíku V90 Cross Country

Automobilka Volvo Cars slaví zahájení závodu Volvo Ocean Race speciální edicí Volva V90 Cross Country, prostřednictvím níž chce současně podpořit boj proti zamoření oceánů plasty

Zákazníci, kteří si vůz koupí, zároveň přímo přispějí k cestě za pochopením, co je pro zdravé prostředí našich oceánů zásadní. Společnost Volvo Cars se rozhodla věnovat 100 eur utržených z prodeje každého z prvních 3 000 vyrobených vozů Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race na podporu vědeckého programu založeného při závodě Volvo Ocean Race, jehož smyslem je boj proti plastům zamořujícím oceány. Výsledná celková darovaná částka 300 000 eur jen podtrhuje dlouhodobý závazek společnosti Volvo Cars k péči o životní prostředí.

 

V rámci vědeckého programu Volvo Ocean Race Science Programme budou lodě závodící v letošním ročníku vybaveny celou řadou rozmanitých senzorů určených k zachycování informací o vodním prostředí

v těch nejodlehlejších oceánských oblastech. Mezi získané informace budou patřit údaje o teplotě, barometrickém tlaku, proudech nebo rychlosti větru, které pomohou vědcům po celém světě přesněji stanovit předpovědi počasí a vytvořit klimatické modely.

 

Mimoto budou lodě v mořské vodě kolem sebe měřit obsah soli, úroveň znečištění rozpuštěným CO2 a množství řas. V kombinaci s dalšími údaji o mikroplastech pomohou tato měření vytvořit komplexnější obraz o míře znečištění oceánů plasty a o jejich vlivu na život v těchto vodách.

 

Vůz samotný pomůže bojovat proti znečištění moří svou výbavou, jako jsou koberečky z Econylu®, což je materiál vyrobený ze 100% recyklovaného nylonu, a to včetně rybářských sítí vylovených z mořského dna.

Jako výchozí bod pro vytvoření modelu Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race jim posloužil stávající model se všemi standardními funkcemi, které zákazníci od varianty Cross Country očekávají. Mezi ty patří například pohon všech kol, vyšší jízdní pozice nebo podvozek optimalizovaný pro dosažení většího komfortu a ovladatelnosti za každého počasí a za všech jízdních podmínek.

 

Od ostatních sourozenců řady 90 se model V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race liší především svým speciálním výrazným designem a barevnou paletou vybavení interiéru. Při pohledu zvenku rozhodně upoutají pozornost matně šedé a jasně oranžové detaily, které ladí s perleťově bílým lakem Crystal White, se speciálními koly a s prošíváním v interiéru.

 

„Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race je výborně vyváženým praktickým vozem stvořeným

pro každé dobrodružství, který se cítí jako doma na běžných silnicích i na polní cestě,“ prohlásil Dan Olsson, viceprezident pro speciální vozidla a příslušenství ve společnosti Volvo Cars. „Mimoto se může pochlubit širokou škálou speciálně vyvinutých funkcí – od integrované přenosné svítilny přes přídavné napájecí zásuvky až po chytré vodě a nečistotám odolné materiály.“

Komentáře

  • -

    Jan Jurečka

    Nová edice Ocean Race je krásná a líbí se mi i myšlenka jak snížit zamoření oceánu plasty kterou letos závod Volvo Ocean Race propaguje,

    Byli jsme na akci Volvo Ocean Race v Lisabonu a pokud by Volvo.cz organizovalo zájezd do dalších destinací kam závod v Evropě zamíří tak se rádi připojíme.

Přidat nový komentář

Pokud by jste rádi připojili svůj názor k tomuto článku, vyplňte následující formulář. Děkujeme.