DekomSystem

Ryze elektrický Jaguar I-PACE získal ocenění „Evropský vůz roku 2019“

I-PACE zvítězil nad šesticí dalších finalistů – Alpine A110, Citroën C5 Aircross, Ford Focus, Kia Ceed, Mercedes-Benz třídy A a Peugeot 508 – a zároveň byl jediným kandidátem s nulovými emisemi. Ocenění je uznáním za technické inovace, design, výkon, hospodárnost a hodnotu získanou za utracené peníze. O ocenění hlasuje odborná porota, kterou tvoří 60 motoristických žurnalistů z 23 zemí.

Prof. Dr. Ralf Speth, generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover, řekl: „Na náš první elektrický vůz, který se rovněž stal prvním modelem Jaguar nesoucím ocenění Evropský vůz roku, jsme náležitě pyšní. I-PACE byl navržen a zkonstruován ve Spojeném království. Je to technologicky nejvyspělejší akumulátorový elektrický vůz. Vůz, který mění pravidla hry. Zisk ocenění Evropský vůz roku je poctou a uznáním tvrdé práce našeho špičkového týmu.“

Jaguar I-PACE získal více než 55 cen od té doby, co byl před rokem uveden na trh. Patří mezi ně německé, norské a britské Auto roku, Elektrické auto roku podle magazínu TopGear od BBC, Ekologické auto roku v Číně nebo cena ECOBEST, již zaštiťuje Autobest.

 

Přidat nový komentář

Pokud by jste rádi připojili svůj názor k tomuto článku, vyplňte následující formulář. Děkujeme.