DekomSystem

Jaguar I-Pace se stal Světovým autem roku 2019

New York, 18. dubna 2019 – Elektrický model Jaguar I-PACE zvítězil v anketě World Car of the Year 2019. Kromě prvního místa ve World Car of the Year 2019 vůz vyhrál také první místo ve World Car Design of the Year a World Green Car.

Za posledních 15 let je model I-PACE prvním vozem, který zkompletoval tři tituly. V anketě hlasovalo 86 novinářů z celkem 24 zemí. Vítězství přichází necelý měsíc poté, co byl tento model zvolen Evropským autem roku.

● Jaguar I-PACE vyhrál prestižní anketu World Car of the Year. Kromě toho ale také World Car Design of the Year a World Green Car.

● Jaguar I-PACE je prvním vozem, který vyhrál všechny tři ceny ve stejném roce.

 

„Je to pro nás obrovská pocta, že Jaguar I-PACE získal všechna tři ocenění od věhlasných porotců Světového auta roku,“ dodal Prof. Dr. Ralf Speth, Chief Executive Officer, Jaguar Land Rover.

„Začali jsme s ideálem, abychom se posunuli směrem k naší vizi Destination Zero tzn. k nulovým emisím, nulovým nehodám a nulovému přetížení. I-PACE je naším prvním krokem k dosažení tohoto cíle a byl koncipován ještě v době, kdy elektrická auta byla jenom okrajová záležitost.“

„Začali jsme tedy z čistého papíru, abychom vytvořili nové měřítko - nejlepší prémiové elektrické vozidlo na světě, a opravdové auto pro řidiče značky Jaguar.“

„Tím, že náš model získal World Car of the Year 2019, World Car Design of the Year a World Green Car, dostal nejvyšší uznání, jaké si zaslouží. Chtěl bych hlavně poděkovat týmu, který I-PACE vytvořil.”

Model I-PACE byl navržen a vyroben ve Velké Británii. V 60 zemích po celém světě je více než 11 000 spokojených zákazníků. I-PACE je kombinací sportovního výkonu vozu, nulových emisí, propracovanosti a praktičnosti.

„Navrhování vozů značky Jaguar je asi nejlepší práce na světě a mohu upřímně říci, že žádný jiný projekt, na kterém jsem pracoval, nebyl tak přínosný jako I-PACE. Elektromobily nabízejí konstruktérům svobodu v navrhovaní proporcí, profilu a karoserie a je to příležitost, kterou můj tým využil v plném rozsahu. Vítězství v soutěži World Car Design of the Year 2019, stejně jako World Car of the Year a World Green Car, je opravdovým uznáním za jejich úspěchy,“ okomentoval Ian Callum, Jaguar Director of Design, který převzal cenu na autosalonu v New Yorku

Elegantní silueta vozidla I-PACE podobná kupé se vyznačuje krátkou, nízkou kapotou, aerodynamicky vylepšeným designem střechy a zakřiveným zadním oknem. Uspořádání interiéru optimalizuje prostor pro cestující v kombinaci s propracovanými materiály

Jaguar I-PACE díky nejmodernějším 90kWh lithium-iontovým bateriím a nabízí dojezd 480 km (cyklus WLTP). Při rychlonabíjení DC (100 kW) se vybité baterie nabijí na 80 % za pouhých 40 minut. Při nabíjení domácí dobíjecí stanicí AC (7 kW) lze stejné úrovně nabití dosáhnout za něco málo přes deset hodin – ideální pro dobíjení přes noc

Mezi řadu chytrých technologií, které optimalizují dojezd, patří systém předehřívání baterie. Jaguar I-PACE po připojení automaticky zvýší (nebo sníží) teplotu baterie, čímž ještě před odjezdem maximalizuje možný dojezd.

Model I-PACE získal pět hvězd v hodnocení bezpečnosti Euro NCAP. Konstrukce karoserie poskytuje vysokou úroveň ochrany cestujících a je doplněna technologiemi určenými k ochraně ostatních účastníků silničního provozu a chodců, včetně aktivní kapoty a autonomního nouzového brzdění s detekcí chodců a cyklistů.

 

Podrobné informace o vozidle získáte zde: https://www.dekomsystem.cz/jaguar-i-pace

Zarezervujte si testovací jízdu: https://www.dekomsystem.cz/jaguar-i-pace

Přidat nový komentář

Pokud by jste rádi připojili svůj názor k tomuto článku, vyplňte následující formulář. Děkujeme.